Sportovní sdružení dříve narozených

Zleva: Bureš,Meloun,Nataša,Elen,Pilný Ol.,Novák; V předu: Pilný P.,Morávek,Záruba

Vznik sdružení

Na podzim roku 2006 jsme se začali scházet v Kamenické sokolovně původně 1× týdně partičku stolního tenisu. V té době si s námi občas přišel zahrát i Fráňa Halík. naše sportovní řady, dočasně jak říká, opustil.

První zimu nám to moc nešlo. Vždyť také někteří z nás nedrželi pálku v ruce více jak Časem se naše výkony ale začaly lepšit. Na léto 2007 jsme pinec opustili a znovu jsme se sešli na podzim r. 2007 a pravidelně jsme začali opět sportovat. Nejprve 1× týdně, později pak 2× týdně. Trocha pohybu nám všem přišla vhod. Nad pinkponkovými stoly byla legrace a už to byly zápasy jak mají být. Důležitá ovšem byla relaxace po zápase, která se odehrává pravidelně u jiných stolů a sice v hotelu „SLÁVIE“. Tady se vždy dořeší věci jak sportovní, všední. Též se tady setkáváme s bývalým spoluhráčem Halíkem. Po skončení sezony chytrák (zřejmě J. Novák) přišel s nápadem, že bychom mohli přes léto zkusit dýchat zdravém vzduchu coby přestárlí tenisti. Tenis s námi neabsolvuje br. Meloun pro zdravotní potíže. Po domluvě začal s námi hrát i četník Zdeněk Bureš. Počátky byly kruté, tenisovou raketu nikdo nikdy nedržel, ale postupně jsme se dostávali do tempa. Prvně jsme to zkusili na antuce u sokolovny, tam jsme zjistili, že to nebude tak hrozné. Pouze nám tam vadil nerovný terén. Proto jsme si začali pronajímat kurt u školy. Tady jsme zjistili, že to není tak hrozné a že skrytý talent se probudil. Každý týden jsme zjišťovali patřičné zlepšení. Naše dámy dělaly přímo úžasné pokroky. Na podzim jsme skončili s tím, že pokud naživu , tak příští léto do toho půjdeme znovu (pokud se udržíme ještě na nohou).

Zdraví nám naštěstí slouží, takže v zimním období dvakrát týdně lítáme kolem v sokolovně a pak odpočíváme u stolu ve Slávii. Dá se již říci, že nám to už docela jde, obzvláště ženy se zlepšily a docházejí pravidelně. A s nástupem jara jsme se opět pustili tenisu na hřišti u školy.

Kdyby nám někdo před 20 lety řekl, že budeme v 70 letech hrát v zimně pinec a asi bychom si mysleli, že se pomátl. Nyní si ale všichni říkáme, že je to dobře a že to ještě jde. Nyní je rok 2010 opět jsme se všichni ve zdraví sešli a pokračujeme ve standartních výkonech. Sponzoring zajišťuje firma Novák a spol.

Členové: Jiří Meloun, Jan Záruba, Jaromír Novák, Pavel Pilný, Oldřich Pilný, Josef Morávek, Zdeněk Bureš, Elen Kozlová, Nataša Vápeníková

Rok 2011

CO BYLO a NEBYLO

Loňskou zimu byla účast na stolním tenise někdy až 12 sportovců a sportovkyň.Nové borci – Korejtko,Navrátil,Šibal (pouze do 70 narozenin) a staří hráči Novák,Záruba,bratří Pilní,Meloun,Vápeníková a Kozlová.Morávek který začal absentovat.

Hrálo se 2× týdně,což u těchto postarších kmetů je uctihodný výkon. Pivo nás po zápasech vždy dobře regenerovalo. Na jaře začal tenis,ale Korejtko a Navrátil se nadále věnovali stolnímu tenisu.Rovněž Meloun přestal sportovat a chystal se na operaci . Morávek přestal též a věnoval se více televiznímu fotbalu. Tenis se hrál pravidelně a poctivě.Mnohdy při zápase steky lítaly i rakety-viz Novák.

Když jsme se to naučili vícekrát přehodit přes síť,tak zase přišel podzim.Takže jsme se opět přeškolili na menší míček s menší raketou a docela malý stůl. Trochu to jde,ale co by člověk na stará kolena ještě chtěl.Hlavně , aby nám to ještě nějaký ten pátek vydrželo.Momentálně nehraje Bureš,jelikož je po operaci kolena,Pavel Pilný který dočasně přesídlil do tepla Č.Třebové.

Takže hezké Vánoce a po novém roce znovu do bitev. Předvánoční rozlučka je na Radnici dne 15.12.2011

Redaktor Záruba. Vedoucí Novák

Rok 2010

Máme tady rok 2011 a opět se scházíme v sokolovně 2× týdně u stolního tenisu v plném počtu. Loňský rok byl pro náš „důchodcovský“ sport celkem dobrý. V tenisu jsme se zlepšili natolik,že v dramatickém utkání jsme 4× přehodili síť sem a tam. (Také jsme to v radnici náležitě zapili.)

Naše řady se rozmnožili o dalšího člena , což jsem glosoval : „Už nám hoši zvoní hrana – začala s námi hráti strana“.Jinak jde o bratra známého Pavla Pilného.No nic „sranda“ musí přeci být.
Jinak se těšíme ,až se oteplí a zdravíčko nám dovolí zase vyrazit na kurt.Budíž pochválen každý míček,který přeletí síť.Doufáme,že na jaře než začneme tenis,tak se v ping-pongu markantně zlepšíme.To opět filmem zdokumentujeme.

Ještě chceme poděkovat Jar.Novákovi,který nechal zhotovit u své firmy nerezový „EMPÍR“ v ceně 30tisíc.Přeci je lepší pohled na sporné míčky ze shora.

Náš redaktor Honza Záruba


Pár snímků ze hry

Fotografie a film zhotovil Jaromír Novák