Péče o duševní zdraví – hledáme zdravotníky do CDZ

Aktuálně

Péče o duševní zdraví je tu i v roce 2023

I v roce 2023 jsme tu jako organizace Péče o duševní zdraví a nabízíme podporu pro osoby, kterým do života vstoupilo duševní onemocnění. Pokud hledáte pomoc pro sebe nebo pro někoho blízkého, neváhejte nás kontaktovat na: +420 774 915 755 nebo pdz-cr@pdz.cz. Přijít můžete i osobně, a to každou středu od 10:00 do 14:00 na adresu Městský park 828 a Městský park 274. Působíme hlavně v terénu, naše služby jsou zcela bezplatné a určeny pro osoby starší 18 let z okresu Chrudim.

Nejčastěji nabízíme pomoc při: zvládání projevů duševní nemoci v běžném životě, zajištění psychiatrické péče, nastavení medikace a terapeutického plánu, jednání na úřadech, finančním hospodaření, nácviku péče o vlastní osobu i domácnost, řešení krizových situací, jako je ztráta zaměstnání či bydlení aj., aktivním trávení volného času a získávání společenských kontaktů.

V roce 2023 například otevíráme Kurz relaxace pod vedením psycholožky Nikoly Dymáčkové a sociální pracovnice Lucie Tauškové. Klienti si vyzkouší relaxační techniky, které mohou aplikovat do běžného života.